25 March 2017

Pierwsza partia 20 Nissanów Leaf już w marcu wyjedzie na stołeczne ulice w ramach taboru Electric Taxi – nowego przewoźnika opartego w 100% na flocie pojazdów elektrycznych. Przekazanie pojazdów zbiegło się z podpisaniem długo oczekiwanego Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji.

 

Bez emisyjna mobilność to wyzwanie, przed którym obecnie stoją europejskie miasta. Naprzeciw tej nowej rzeczywistości wychodzą zarówno przedstawiciele rządów, jak i producenci samochodów.

 

Warszawski przewoźnik postawił na model Leaf z akumulatorem o pojemności 30 kWh, zapewniający zasięg do 250 km na jednym ładowaniu. Przekazanie pierwszej partii 20 pojazdów odbyło się 1 marca w Centrum Badawczym PAN w Jabłonnie, a kluczyki do floty uroczyście przekazał Robert Prusiński, Dyrektor polskiego oddziału Nissan Sales CEE. „Jesteśmy dumni, że Electric Taxi wybrało Nissana, który jest pionierem i liderem globalnego rynku samochodów elektrycznych i będąc obecny na tym rynku od 6 lat ma największą wiedzę na temat zarówno produkcji aut elektrycznych, jak i potrzeb klientów. Wierzymy, że warszawiacy szybko przekonają się, że elektryczne Nissany Leaf stanowią realną alternatywę dla aut spalinowych, a do tego są ciche, komfortowe i przyjazne środowisku, a wszystkim nam zależy, by oddychać czystym powietrzem.”- powiedział Robert Prusiński.

 

LEAF 30 kWh w standardowym wyposażeniu posiada m.in. automatyczną klimatyzację, podgrzewane przednie i tylne siedzenia, podgrzewaną, pokrytą skórą kierownicę, przednie i tylne szyby sterowane elektrycznie, a także komputer pokładowy ze wskaźnikiem Eco, pozwalający na śledzenie postępów w ekologicznej jeździe. To pojazd ekologiczny i ekonomiczny - przejechanie 100 km kosztuje około 9 zł. Te argumenty w głównej mierze przekonały korporację taksówkową do wyboru tego modelu. Prezes Electric Taxi Zbigniew Kołodziejczyk zaznaczył, że to właśnie taksówkarze spędzający całe dnie w samochodzie są jedną z najbardziej wymagających grup kierowców.

 

 

„Nasza flota to tylko wyłącznie elektryczne, nowoczesne i nowe samochody, dziś odbieraliśmy pierwszą partię Nissanów Leaf, które już w marcu rozpoczynają pracę na ulicach Warszawy. Nasi kierowcy zostali przeszkoleni przez specjalistów Nissana i doskonale znają właściwości, zalety i charakterystykę elektrycznych samochodów.”– dodał.

 

 

W 2010 roku Nissan jako pierwszy wprowadził w pełni elektryczny samochód na masowy rynek. LEAF od momentu debiutu szybko zdobył uznanie na arenie międzynarodowej. Jury prestiżowego konkursu Car of The Year ogłosiło go samochodem roku w 2011 jako pierwszy elektryczny samochód w historii. To też najczęściej kupowany model elektryczny na świecie (sprzedano już ponad 250 000 egz.).

 

A co z ładowaniem pojazdów elektrycznych w przyszłości? Według resortu energii, obecnie w Polsce działa 305 takich stacji. W 2020 r. ma być już ponad 6,5 tys. zwykłych stacji ładowania oraz ponad 300 stacji szybkiego ładowania. Wymaga to inwestycji o wartości nawet do 500 mln zł.

 

MOTOF1.PL

20 elektrycznych Nissanów już w Warszawie 
dla Electric Taxi

Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera

 

KRS 0000658262

NIP 5472171415

 

ul. Chochołowska 28

43-300 Bielsko Biała

biuro@blekitnaatmosfera.pl

 

 

Infolinia:  +48 333 003 353

 

 

 

 

© 2017 Copyright Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera